Tłumaczenia prawne

Tłumaczenia prawne stanowią bardzo specyficzną i wymagającą formę przekładu. Warto powierzyć je profesjonalistom — najlepiej z Biura Tłumaczeń SIMPLE.

 

Tłumaczenie aktów prawnych — największe wyzwanie dla tłumacza

Mówi się, że język prawa jest jednym z najtrudniejszych języków do opanowania. W przypadku tekstów prawnych — aktów, wniosków czy dokumentów sądowych — każde słowo ma znaczenie, a nawet najmniejsza pomyłka może zaważyć o powodzeniu Państwa spraw.

 

Tłumaczenie aktów prawnych jest więc zadaniem szczególnie wymagającym — realizujący je tłumacz musi nie tylko doskonale operować terminologią prawniczą, ale także rozumieć kontekst kulturowy towarzyszący obu językom i być w stanie przedstawić złożone zagadnienia prawne w taki sposób, aby nawet osoba niemająca na co dzień do czynienia z żargonem prawniczym mogła je w pełni zrozumieć.

 

 

Odpowiedzialność za tłumaczenia prawne może wziąć wyłącznie tłumacz przysięgły — zgodnie z ustawą, tylko specjalista posiadający państwowe uprawnienia i pieczęć, ma prawo nadawać tłumaczonym tekstom moc prawną równoważną oryginalnym dokumentom. W przypadku aktów i umów prawnych jest to rzecz niezbędna.

 

Tłumaczenia prawne w ofercie Biura Tłumacza Przysięgłego SIMPLE

Jako Biuro Tłumacza Przysięgłego SIMPLE, realizujemy dla naszych klientów tłumaczenia umów i innych dokumentów prawniczych z angielskiego na polski (i odwrotnie) już od kilkunastu lat. Dzięki nabytemu przez ten czas doświadczeniu i szerokiej wiedzy z zakresu prawa możemy dla Państwa przygotować przekłady:

  • aktów notarialnych;
  • opinii, ekspertyz i interpretacji prawnych;
  • orzeczeń sądowych i pism procesowych;
  • pełnomocnictw;
  • statutów i uchwał;
  • dokumentów spadkowych;
  • dokumentów KRS;

a także innych tekstów prawnych i prawniczych.

 

W przypadku każdego zlecenia możemy Państwu zagwarantować pełną rzetelność, precyzję i przejrzystość przekładu. Mając na uwadze Państwa wygodę, oferujemy Państwu możliwość realizacji tłumaczenia prawnego online — wystarczy, że przedstawią nam Państwo przekładany dokument w formie skanu, wysokiej jakości zdjęcia lub pliku PDF. Większość zleceń realizujemy już w ciągu dwóch dni roboczych — termin wykonania tłumaczenia oraz jego wycenę określimy indywidualnie.

Zapraszamy Państwa do kontaktu — i zaufania profesjonalistom z Biura Tłumacza Przysięgłego SIMPLE.

facebooklinkedin
ALL RIGHTS RESERVED 2020. CREATED BY DEOLING